Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu
Platba

 

 

   

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Papír - mistr převleků a skvělý pomocník pro balení
27.10.2022

Papír - mistr převleků a skvělý pomocník pro balení

Balení zásilekBez papíru by to nešlo. A to ani v digitalizované době, kdy místo pera držíme v rukou telefon a téměř vše píšeme do online dokumentů. Papír je totiž neuvěřitelně variabilní.

Disponuje skvělými vlastnostmi, díky kterým si stále drží status skvělého praktického pomocníka při kompletování balíčků a zásilek. A je jisté, že o tuto pozici jen tak nepřijde. A proč? To vám prozradí následující řádky.  

Papír - nenápadný odolný silák 

Papír své skvělé vlastnosti moc dlouho neutajil. Brzy po svém vynalezení se začal využívat k různým účelům. Při jeho výběru vždy samozřejmě záleží na celkové tloušťce a váze, která má vliv na jeho celkovou pevnost. Tak jako tak vyniká papír odolností, pevností a velkou variabilitou. A čím dalším? 

 • Papír je pevný a odolný, jen tak se neroztrhne.
 • Vyniká praktickými antistatickými vlastnostmi
 • Papír je neprůhledný. Ideální pro schování toho, co nemá být spatřeno. 
 • Jednoduše s ním obalíte zasílaný balíček. A další ochranná vrstva bude na světě.
 • Papír rychle zaplní prázdná místa v balíčcích a zamezí pohybu předmětů.
 • Jako výplňový materiál bude zasílané věci chránit před nárazy, otřesy a poničením.  

Odhalte všechny jeho tváře 

Papír je opravdový mistr převleků. Je velmi variabilní a během balení s vámi bude od začátku až do konce. Tak si to pojďme projít hezky papír po papíru, ať víte, jak ho při balení co nejlépe využít.  

Klopová krabice

Výběr kartonové krabice 

Klopovým krabicím můžete svěřit drobné, lehké, velké, těžké, ale i křehké předměty. Vždy záleží na vrstvách. Krabice mohou být dvojvrstvé, třívrstvé, pětivrstvé i sedmivrstvé. Ano, čím více vrstev, tím lepší ochrana. Sedmivrstvé se tak postarají i o objemné a těžké předměty.

Začtěte se, jak vybrat tu pravou pro vaše zásilky. Takovou, která se během cesty k příjemci o přepravované zboží nejen perfektně postará, ale také vám maximálně usnadní, zrychlí a zefektivní samotné balení

Lepenka. Hladká nebo vlnitá? 

Hladká lepenka je univerzální materiál, který se hodí na krabici, ale i do krabice. V krabici se postará o bezpečnost předmětů. Pokud do ní krabici zabalíte, pak bude mít zásilka další neprůhlednou ochrannou vrstvu navíc, takže nikdo nebude vědět, co se v balíčku ukrývá.  

Vlnitou lepenku využijete při obalování jednotlivých produktů. Pracuje se s ní velmi komfortně a je velmi snadno tvarovatelná, čímž usnadní celý proces balení. A přestože se perfektně postará o všechny zasílané předměty, tak její pořízení není vůbec nákladné, naopak je cenově velmi výhodné.  

Ochranné papírové hranyA jaké další papírové pomocníky využít? 

 • Ochranné papírové hrany- Papírové ochranné hrany se hodí pro vyztužení, zpevnění a celkovou fixaci zásilky během paletové přepravy. Ochranné hrany zamezují posunutí zboží a krabice chrání před mechanickým poškozením. Zároveň na paletě zlepšují stohovatelnost přepravovaných krabic.
 • Papírové dutinky - Spirálově vinuté dutinky slouží k vyztužení paletových kartonů, jsou základem pro navíjení všech rolovaných materiálů a ve formě tubusů je lze využít jako vnější ochranu výrobků. 
 • Kartonové proložky - Tyto proklady oddělují zboží přepravované na paletě a celkově zpevní celou paletovou jednotku. Zároveň jsou skvělým materiálem pro vyztužení obalů produktů.  

Papír má mnoho podob. Během celého procesu příprav a zasílání balíčků vám maximálně pomůže. Celý proces zefektivní a vy tak můžete posílat do světa všechny své balíčky s tím, že jsou na náročnou cestu za příjemcem perfektně připravené.  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534