Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Online platba

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaké obálky jsou nejvhodnější pro vaše dokumenty a předměty?
16.11.2022

Jaké obálky jsou nejvhodnější pro vaše dokumenty a předměty?

ObálkyPosíláte důležité psaní či drobné zboží? Pak se hodí svěřit tajemství do rukou odolné obálky, která spolehlivě doručí adresátovi vše, na co již netrpělivě vyčkává.

Najít tu pravou obálku není však jen tak. Podívejte se, jaké typy obálek bezpečně doručí vaše zboží do rukou příjemce.

Na co při výběru obálky nezapomenout

Výběr obálky vždy uzpůsobte zasílanému předmětu. Při výběru hrají roli nejenom vlastnosti samotného předmětu, ale i obálek. Ty se liší velikostí, materiálem, ze kterého jsou vyrobené, způsobem uzavření a v neposlední řadě i vzhledem.

Obálky pro papíry, dokumenty a tiskoviny

Velikost obálek poznáte zpravidla dle jejich označení. To je složené z písmena a čísla. Mezi základní typy obálek patří ty, které nesou písmena B, C a E. Pro zasílání pár listů papírů využijete standardní obálky C. Při výběru vám pomůže, pokud si dosadíte za písmeno C písmeno A, používající se pro označení velikosti papíru. Do obálky C6 tak schováte papír A6, do obálky C5 papír s formátem A5 a do obálky C4 se vám s přehledem vejde papír o velikosti A4.

Papír má tu výhodu, že je velmi variabilní a lehce se přizpůsobí různým přepravním podmínkám. Není problém ho do obálky přeložit nebo poskládat tak, jak zrovna potřebujete. Pokud chcete zaslat katalogy a větší počet papírů, pak vybírejte mezi obálkami nesoucí označení B. Ty jsou o něco širší než klasická řada obálek.

Detail obálky

Nestandardní velikost či cenné dokumenty?

Pokud potřebujete zaslat nějaký důležitý dokument nebo cenné psaní, které si žádá „reprezentativnost”, pak jsou vhodnou volbou obálky speciálních rozměrů. Obálka DL se svědomitě postará o A4 papíry přeložené na třetiny.

Pokud potřebujete zaslat více samostatných obálek v jedné, pak vám pomůže velká dopisní obálka s označením E. Do ní s přehledem schováte všechny obálky, které je třeba zaslat naráz.

 

Pro zaslání důležitého cenného dokumentu, který potřebuje maximální ochranu, slouží speciální bezpečnostní obálky přímo pro cenná psaní. Tyto obálky jsou plastové a mají mnoho ochranných prvků zabraňujících tomu, aby do obálky během přepravy kdokoliv vnikl. I tyto bezpečnostní obálky jsou různých velikostí. Vždy tak můžete vybrat přesně takovou, jakou potřebujete.

Obálky pro rozmanité typy předmětů

  • Kartonové obálky - V kartonových obálkách můžete zasílat široké spektrum předmětů. Od drobností přes knihy až po oblečení. Tyto obálky jsou vyrobené z různých typů lepenek. Díky kvalitní kartonáži vynikají odolností a pevností. Díky bohaté nabídce různých typů a rozměrů najdete pro vaše předměty vždy ty nejvhodnější.
  • Bublinkové obálky - Bublinkové obálky jsou složeny ze dvou vrstev. Vnitřní vrstvu tvoří odolná bublinková fólie, která chrání předměty proti otřesům a nárazům. Vnější vrstva je vyrobená z vysoce kvalitního kraftového papíru. Obálka tak vyniká pevností, odolností a nízkou hmotností, čímž můžete ušetřit také náklady. A to se vyplatí.
  • Plastové obálky - Dalším typem jsou plastové obálky. Jsou neprůhledné a odolné proti poškození. Rozmanité typy předmětů, které v nich můžete zasílat, ochrání nejen před poškozením, ale i vnějšími vlivy, jako je vlhkost, špína nebo prach. I tyto obálky disponují různými rozměry, a dokonce i barvami.

Kartonové obálky


Teď už víte, jaké obálky jsou pro vaše dokumenty a předměty nejvhodnější. Vyberte si z bohaté nabídky přesně ty pravé pro své předměty a produkty. A budete-li během výběru chtít doplnit jakékoliv informace, obraťte se na nás, rádi vám se vším poradíme. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534