Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Online platba

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaká lepicí páska je pro vás tou ideální?
20.07.2022

Jaká lepicí páska je pro vás tou ideální?

Lepicí páskyLepicí páska je všestranný pomocník snad v každé firmě. Svoji práci odvede na recepci, v kancelářích i ve výrobnách a skladech. Málokdo ale ví, že za vznikem tohoto univerzálního pracovníka stojí ojedinělý příběh se zajímavou historií.

Počátky lepicích pásek

K samotnému počátku lepicích pásek budeme cestovat časem i prostorem. Musíme se vrátit zpět do 20. let minulého století, kdy americkému automobilovému trhu vládla dvoubarevná auta.

Lakýrníci se snažili uspokojit poptávku po módních automobilech, avšak ani těm nejpečlivějším mistrům se nepodařilo při lakování vytvořit čisté rovné linie mezi barevnými plochami. Jedinou pomůcku, kterou tehdy měli k dispozici, byla chirurgická páska, jejíž lepidlo bylo obohacené o různé oleje a pryskyřice. Tato páska však byla natolik přilnavá, že při jejím odtržení zůstávaly na kapotě auta skvrny a leckdy se spolu s páskou odstranil i původní lak.

Lepicí páska

Na tuto situaci reagoval Richard Gurley Drew, který v podnikových laboratořích firmy vyrábějící smirkový papír začal experimentovat s různými lepidly na papírovém základě. Výsledkem byla první papírová lepicí páska se speciálním lepidlem, které lepilo právě tak akorát. To mladému vynálezci nestačilo a vrhnul se další výrobek.

Na pásku, která nebude propouštět tekutiny a bude průhledná. První izolepa spatřila světlo světa v předvečer americké hospodářské krize a téměř okamžitě se díky své všestrannosti zabydlela v každé domácnosti. S její pomocí se dalo levně a efektivně opravit téměř cokoliv. A je pravdou, že v našich srdcích a šuplících je zabydlená izolepa dodnes.

Balicí lepicí pásky jsou oblíbené i dnes

Od počátku prvních lepicích pásek už uplynulo hodně doby a stejně, jako se vyvíjíme a přizpůsobujeme světu my, tak se našim potřebám přizpůsobily i lepicí pásky. Rozdělujeme jich celou řadu a každá se hodí na trochu něco jiného. Pojďme si v nich udělat pořádek:

  • BOPP neboli biaxiálně orientovaná polypropylenová

Hledáte-li vysoce kvalitní balicí pásku, sáhněte právě po této. Tato páska vyniká svojí mechanickou pevností a odolností proti roztržení.

  • Pro náročné lepení zvolte PVC pásku

Balicí PVC pásky jsou na velmi silném nosiči. Lepidlo na bázi kaučuku a dalších přídavků zajistí přilnavost pásky i v silném mrazu.

  • Kartonové krabice zajistěte PET páskou

Balicí PET pásky jsou přesně to, co hledáte, pokud se chystáte k ručnímu uzavírání papírových kartonů. Myslete však na to, že po odtržení pásky po ní zůstávají viditelné známky.

Výběr pásek je bohatý. Zvolit můžete i základní papírovou pásku, která je funkční ekologickou variantou k těm plastovým. A pokud je pro vás žádoucí, aby jméno vaší firmy bylo vidět na každé vaší zásilce, nechte si na přání vyrobit vlastní pásku s logem. Pak už nikdo nebude na pochybách, že takto zabalený balíček je právě od vás.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534