Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Online platba

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak zasílat do světa balíčky s křehkými předměty?
19.08.2022

Jak zasílat do světa balíčky s křehkými předměty?

balení křehkého zbožíZasílání křehkých předmětů, jako jsou sklenice, keramika, nádobí a ostatní skleněné zboží, je oříšek. Nicméně s kvalitními obalovými materiály ho můžete bez problémů rozlousknout.

Pomůžou vám s tím pevné několikavrstvé krabice, vhodný výplňový materiál, bublinkové fólie a lepicí pásky. Začtěte se do našich tipů, se kterými si vyberete ty nejvhodnější obalové materiály pro své zásilky.

Společenství křehkých předmětů

V prvním kroku je třeba řádně promyslet, jak křehké předměty do krabice uspořádáte. V tomto případě se nehodí kombinovat více druhů zboží. Především do balíčku nepřibalujte to rozměrnější a těžší, které by mohlo křehké zboží poškodit.

Pětivrstvá krabiceZáklad? Pevná krabice

Pokud posíláte extrémně křehké zboží, tak je třeba pečlivě vybrat již samotnou krabici, která musí být opravdu odolná a neohroženě bude chránit veškeré přepravované zboží. Platí, že čím více má vrstev, tím lépe. Pro skleněné výrobky, keramiku, nádobí a další křehké zboží jsou skvělou volbou pětivrstvé krabice.

Vrstvy však nejsou všechno. Myslete i na vhodnou velikost, aby vám zboží náchylné k rozbití během přepravy zbytečně necestovalo a nehýbalo se z místa na místo, čímž by se zvyšovalo riziko poškození. Pevnou krabici vybírejte vždy tak, aby vám zbylo co nejméně volného místa. Pozor ale na extrém. Předměty by neměly být naskládané přímo na sobě, aniž by je chránil obalový a výplňový materiál. 

Proč právě pětivrstvé krabice?

Odolné pětivrstvé krabice jsou tvořené kvalitní pětivrstvou lepenkou. Tato silná lepenka se skládá z vnitřního krycího papíru, jemné a střední vlny a vnějšího krycího papíru. Ze strany, která je určena našim pohledům, se často pyšní vzhledným a velmi pevným hnědým papírem. Tloušťka lepenky se zpravidla pohybuje kolem 6 až 7 milimetrů a její hmotnost kolísá průměrně od 580 g do 840 g/m². A to už jsou přece jenom nějaké parametry.

Balení křehkých zásilekIdeální příležitost pro výrazné pásky

Zasílání balíků s křehkým zbožím je vhodnou příležitostí k využití výrazných pásek. Zdobíte své balíčky standardně originálními lepicími páskami s firemním logem či názvem? Skvěle, takové balíčky jsou zapamatovatelné a lidé je ocení, protože jsou zkrátka „jiné“.

Při zasílání křehkého zboží doplňte balíček o další pásky či samolepky, které dají celému světu jasně vědět, že tohle je balíček vyžadující šetrné zacházení.

 

S výraznými barevnými páskami na sebe balíček strhne potřebnou pozornost. Dnes můžete vybírat z opravdu bohaté nabídky. Ať už zvolíte odolnou lepicí pásku s nepřehlédnutelnými barvami, nebo přímo pásku s nápisy “KŘEHKÉ” nebo “FRAGILE”, nikdy nešlápnete vedle. Všichni lidé, kteří budou s balíčkem manipulovat budou jasně vědět, že právě teď je obezřetnost a šetrné zacházení na místě.

Balení křehkých zásilekCo všechno ukrýt do vícevrstvé krabice?

V první řadě pečlivě obalte jednotlivé předměty. S tím vám perfektně pomůže bublinková fólie. Ta ochrání zboží před mechanickým poškozením, otřesy, ale i vlhkostí, neboť se jedná o odolný vzduchotěsný a vodotěsný materiál.

S tímto pevným materiálem se velmi komfortně manipuluje. A navíc se stane balení tak trochu i relaxačním rituálem, během kterého si čas od času můžete prasknout nejednu bublinku.

Pak už jen stačí volné místo zaplnit vhodným výplňovým materiálem. Předměty zafixuje bublinková fólie, fixační tělíska či fixační papír. A pak už může skleněná či keramická krása bez obav vyrazit na dobrodružnou cestu za natěšenými adresáty a zákazníky.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534