Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Online platba

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Zabalte svým zákazníkům balíčky originálně, rychle a efektivně!
04.11.2020

Zabalte svým zákazníkům balíčky originálně, rychle a efektivně!

krabiceZasíláte zboží stále častěji a častěji? Pak se k vašemu přání, aby měl zákazník z objednaného zboží co největší radost, přidalo dozajisté také to, aby dorazil balíček v pořádku.

Protože zabalit zásilku správně a rychle je docela kumšt. My ale víme, jak na to. Stačí vzít do rukou správné a kvalitní balicí propriety a pustit se rovnou do toho!

 

Krabice je základ

 papírová krabiceTu vybírejte pečlivě nejen dle rozměrů daného zboží, ale také váhy zasílaného zboží. Krabice by měla být vyrobena z kvalitní několikavrstvé lepenky, která už něco unese.

Třívrstvé vlnité lepenky si poradí s lehkým zbožím, pětivrstvé použijte pro těžší a křehké zboží. Při výběru krabice myslete také na to, že při přepravě budou na zásilce stát další balíky. Proto používejte takové, které udrží několikanásobnou váhu vašeho balíčku. 

 

Domov na přechodnou dobu

balení balíčkuVybrané zboží uložte do krabice. Pokud chcete mít jistotu, obalte zboží lehkou a průhlednou bublinkovou folií, která vyniká dobrými izolačnímu vlastnostmi. Ta ochrání předměty nejen před nárazy, ale i vlhkostí a zabalené předměty budou jako v peřince. Zboží můžete obalit také pěnovým polyetylenem. Hledáte-li ekologičtější materiál, pak využijte vlnitou nebo hladkou lepenku.

Pokud budete do krabice ukládat více předmětů, pak každý zabalte zvlášť. A nedejte jim žádnou volnost! Každý předmět musí mít své místo a nejlépe se nepohnout při přepravě ani o kousek. Zbylý prostor vyplňte do posledního centimetru. K tomu vám skvěle poslouží pružná, odolná a bezprašná fixační tělíska, která se mohou k balení používat opakovaně. Anebo papír, bublinková fólie či zmíněná lepenka. 

Čas pro odolnou pásku!

lepící páskaAby došel balíček v pořádku a nerozdělaný, vezměte si na pomoc silnou pásku. Na lepení jsou vhodným parťákem balící pásky PET, obsahující akrylové lepidlo založené na bázi vody, které ke krabici přilne a už se ji nepustí. Zkrátka se stanou s krabicí nerozlučnou dvojicí.

Páskou oblepte i všechny spojované díly a klopy. To ale nestačí, nezapomeňte také na hrany balíku. Pokud posíláte těžké zboží, vyplatí se oblepit celý balíček kolem dokola, a to na více místech. Ale pozor, ať se nezamotáte. Taková praktická páska si vás totiž lehce omotá kolem prstu. 

 

Těsně, než balíček vyrazí do světa...

Nemusí vás a ani balíček trápit cestovní horečka. Na závěr je nutné jenom nalepit na krabici štítek. Většina přepravců disponuje vlastním, kterým opatří balík při převzetí od vás. Pokud tomu tak není, pak štítek vytisknete a nalepte na dobře viditelné místo na horní část balíku. A chcete-li mít jistotu, pak vložte jeho kopii přímo do balíku.

Pár tipů na závěr... Aneb posílejte balíčky s příběhem!

rodina

  • Mapám či nakresleným obrazům se bude nejlépe cestovat v tubusech s trojúhelníkovým průřezem.
  • I když máte křehké zboží zabaleno pečlivěji než zkušený vánoční skřítek, hodí se krabice nalepit štítky s označením „křehké".
  • Pokud nechcete, aby se zboží při přepravě „zamotala hlava”, pak zřetelně označte, kde se nachází dno. Případně vymyslete jiný popisek, kterým upozorníte, že v dané poloze je krabice dnem vzhůru
  • Vložte do balíčku hezkou designovou kartičku s poděkováním či osobním věnováním. Věřte, že to zahřeje u srdce. Tak můžete udělat svým zákazníkům opravdu krásné a nezapomenutelné překvapení
  • Pokud máte vše připraveno a zásilka je dokonale zabalená a opatřená všemi dokumenty, pak je třeba balíček zvážit. Ano, i údaje o váze patří k těm, bez kterých není možné se vydat na dobrodružnou cestu k zákazníkovi.  

Již se nemůžete dočkat, až se pustíte do balení zboží pro vaše zákazníky? Skvěle! Teď víte, jak na to. Proměňte balení zásilek v efektivní proces, při jehož přípravě si můžete užít i trošku té zábavy. Tak budete mít v ruce nejenom klíč k úspěšnému a rychlému doručování balíčků, ale především ke spokojenosti a srdci svých zákazníků

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534