Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Platba

 

 

   

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výplňový materiál pro zabezpečení předmětů v balíčcích
20.05.2022

Výplňový materiál pro zabezpečení předmětů v balíčcích

Balení zásilekAť už budete zasílat balík dlouholetému nebo novému zákazníkovi, přátelům na druhý konec světa, či rodinným příslušníkům, je důležité, aby dorazil v naprostém pořádku.

A vykouzlil všem adresátům na tváři šťastný a spokojený úsměv. Toho docílíte, pokud vyplníte zásilky tím nejvhodnějším výplňovým materiálem. Inspirujte se, jaký si vzít k ruce!

Základ? Vhodně zvolený obal

Bez kvalitního, odolného a správně velkého obalu nemá balíček do světa snad ani cenu vysílat. Prvním krokem je výběr té nejvhodnější kartonáže. Nejlépe několikavrstvé a odpovídající velikosti. Čím méně volného místa, tím lépe. Dnes existuje široký výběr a tvarů, zcela jistě tak vyberete ten nejvhodnější pro vaše zboží, kterému padne skoro jako ulitý.

Jak maximálně zvýšit ochranu zasílaného zboží?

  • Výběr výplňového materiálu přizpůsobte velikosti, tvaru a hmotnosti předmětů a zboží.
  • Nebojte se kombinovat. Do jednoho balíčku můžete použít více typů materiálů.
  • Promyslete také to, jak moc choulostivé a křehké zboží zasíláte. A tomu vše uzpůsobte. 

Papír - materiál, který má během balení stále co říct

Zásilky

U papíru oceníte jeho variabilitu. Pečlivě obalí různé typy předmětů, čímž je zabezpečí před nárazy a otřesy. Papír si navíc umí velmi dobře poradit v krabicích s jejich veškerým volným prostorem. Vždy máte na výběr. Použít můžete nejen klasický balicí hnědý papír, ale i třeba vlnitou lepenku.

Originální dřevitá vlna

Další možností je dřevitá vlna vyrobená ze dřeva borovice a smrku. Tento čistý přírodní, bezprašný a antistatický výplňový materiál velmi dobře a zároveň stylově ochrání křehké předměty.

Je to zkrátka „designovka“. Eliminuje veškeré nárazy a otřesy a vy navíc budete mít dobrý pocit, že využíváte výplňový materiál vyrobený z obnovitelného zdroje.

Balení jako zábava? S bublinkovou fólií

Bublinková fólie patří mezi velmi oblíbený výplňový materiál. Obalí rozmanité typy předmětů. Pro těžší předměty nebo zboží s ostrými hranami volte fólii s rozměrnějšími bublinkami. O menší, lehké a křehoučké předměty se mnohem lépe naopak postará jemnější fólie s drobnějšími bublinkami.

Tato fólie je populární i z toho důvodu, že je levná a vyniká širokým spektrem využití. Proložíte s ní jednotlivé předměty a zároveň vyplníte prázdný prostor. Fólii navíc můžete využít opakovatelně. A současně vám pomůže zahnat i stres. K čemuž leckdy stačí pár uvolňujících zapráskání.

"Potřebujete zabalit i velmi citlivou elektroniku? Pak si vezměte k ruce speciální bublinkovou fólii zabraňující vzniku nepříjemného elektrostatického náboje."

Bez otisků? Volte pěnovou fólii

Perfektní ochranu zajistí předmětům i další typ fólie, a to pěnová. Ta s lehkostí sobě vlastní obalí různé předměty a zboží. Utlumí otřesy a nárazy a současně se perfektně postará o povrchy zabalených předmětů, které ochrání před poškozením, poškrábáním, ale i nevzhlednými otisky prstů. Balíček s lehkými předměty bez ostrých hran lze vyplnit i vzduchovými polštářky.

Efektivní a moderní fixační tělíska

Balení zásilek

Volný prostor můžete velmi rychle zasypat také EPS tělísky Flopak. Předmětům poskytnete ochranu, která vás finančně nezruinuje. Tělíska jsou navíc materiálem, který lze opakovaně využívat. Jejich společnost však příliš neocení křehké předměty. A nezapomeňte také na to, že v případě jejich skladování budete potřebovat dostatek prostoru.

Zefektivněte vlastní logistický proces

Používání vhodného a praktického výplňového materiálu je dalším z úspěšných kroků k zefektivnění vlastního logistického procesu. Ušetříte finance, čas, energii a eliminujete mnohá rizika, která by mohla během dobrodružné cesty vyslaného balíčku nastat. A to je něco, co oceníte nejenom vy, ale i vaši zákazníci nebo blízcí, kterým dané radosti zasíláte. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534