Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Online platba

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Víte, jak bezpečně zabalit elektroniku či romantickou kytičku?
22.03.2022

Víte, jak bezpečně zabalit elektroniku či romantickou kytičku?

Na první pohled možná nesourodé předměty, ale hned ten druhý vás přesvědčí o opaku. Obzvlášť ve chvíli, kdy se budete chystat tyto každodenní technologické nezbytnosti či kvetoucí radosti vyslat do světa. Anebo přestěhovat do nového domova.  

Víc společného, než se může zdát

Široké spektrum rozměrů a velikostí, křehkost, choulostivost a zvýšená citlivost na vnější okolí. Vlastnosti, kterými se vyznačuje nejen drobná elektronika, ale i živé květiny a pokojovky.

 

Každá jejich cesta, ať už z e-shopu, z náruče přátel, či ze starého domu do vysněného domova, bude dobrodružstvím. A aby mělo šťastný konec, pak je třeba elektroniku i květiny na cestu svědomitě připravit a během přepravy maximálně ochránit.

Aby elektronika nepřišla o své perfektní vlastnosti

Ať už budete zasílat jakýkoliv typ elektroniky, vždy se bude jednat o moderní technologii s bohatým příslušenstvím. Ačkoli se může vámi zasílaná elektronika pyšnit většími rozměry, pořád je to křehké zboží, plné drobných částí a dílů mající navíc svoji cenu. Jejich pořízení zpravidla není žádná nezanedbatelná finanční investice. Elektroniku je tak třeba pořádně ochránit před nárazy a poškozením. Myslete také na to, že do balíčku se nesmí dostat voda a vlhkost.

Jak připravit elektroniku na cestu k nadšeným majitelům

Balení elektronikyPokud zasíláte elektroniku z e-shopu, pak je třeba vložit předměty v originálních obalech do odolných a silných kartonových krabic, ideálně do těch, které se pyšní minimálně pěti vrstvami.

Vždy je třeba vybrat dokonale padnoucí velikost s minimem volného místa, který zaplňte vhodně zvoleným výplňovým materiálem a případně vyztužte a zpevněte kartonovými hranami.  S vyplněním prostoru si hravě poradí moderní FLOPAK tělíska, ale i bublinková fólie.

Pak už stačí přelepit kartonovou krabici pevnou a odolnou lepicí páskou, která se postará o to, aby obsah zásilky zůstal nedotčený a krabice se celkově zpevnila. Od věci rozhodně není použít například individuálně upravenou lepicí pásku s různými odkazy, obrázky a texty, že se jedná o křehké zboží. Páska však může třeba nést i jméno vaší společnosti. Její design je čistě jenom na vás.

Když putuje elektronika do nového bydlení

V případě, že se stěhujete a původní obal na sebe nevzal podobu designového doplňku, který by střežil nějaké předměty v domácnosti a dal se pro přepravu jednoduše zase použít, pak si pomozte bublinkovou a stretch fólií a silnou lepicí páskou. Elektroniku obmotejte bublinkovou fólií či vložte do obálky s vnitřní bublinkovou vrstvou. Pak zpevněte stretch fólií, kterou zafixujete pomocí lepicí pásky. Pak pokračujte v balení tak, jako byste zasílali zboží v originálním obalu.

Aby se květiny nedočkaly žádné újmy

Balení rostlinPříprava rostlin před vysláním na cestu vyžaduje opravdové soustředění, preciznost a smysl pro detail. Ještě, než pošlete květiny a rostliny za dobrodružstvím, zkontrolujte, aby nebyly přelité nebo naopak vyschlé. Na přepravu musí být v té nejlepší formě. A nezapomeňte zafixovat jednotlivé stonky, lístečky i kvítka.

Prvním krokem je zajištění substrátu. Začněte tím, že květináč schováte do sáčku nebo ho obmotáte stretch fólií, kterou zpevníte lepicí páskou. Pak je na řadě papír, kterým celou rostlinu obmotáte, díky čemuž vytvoříte takový ochranný kornout. Zelené křehulky ocení obejmutí lepenky, třeba té vlnité a společnost bublinkové fólie.

Poté má slovo opět pevná několikavrstvá kartonová krabice dokonale padnoucích rozměrů a minimem volného prostoru, se kterým si perfektně poradí výplňový materiál. Krabici se vyplatí opět zalepit silnou páskou a případně dozdobit upozorněním, že v krabici putuje živá rostlinka. Taková, jež si zaslouží opatrné a vybrané zacházení, aby nedošlo k žádné újmě.

Zasílejte do světa radost!

Teď už víte, jak na to, aby elektronika či barevná rostoucí kráska vykouzlila po rozbalení krabice ten nejradostnější úsměv. A na co ještě nezapomenout? Na počasí. To hraje během přepravy důležitou roli. Určitě tyto předměty neposílejte ve dnech, kdy mrzne až praští. Po cestování v chladnějším počasí je vhodné nechat jak elektroniku, tak kytičky aklimatizovat. Na chvíli s nimi vyzdobte garáž nebo chladnější chodbu.

Elektroniku si přineste domů. Než ji však uvedete do provozu, bude třeba několik hodin počkat. A pak? Pak už si můžete užívat naplno moderních technologických výdobytků i krásy různých rostlinek, kterým i po té sebenáročnější cestě zůstala perfektní forma. Teď už vás nemůže nic překvapit. Pusťte se tak do balení elektroniky a květin. Pokud předměty na rozesílku pečlivě připravíte, pak se není čeho obávat

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534