Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu
Online platba

 

 

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Stretch fólie - odmotejte si kus z historie moderního obalového materiálu
18.01.2022

Stretch fólie - odmotejte si kus z historie moderního obalového materiálu

Pomůže zabalit drobné i větší předměty. Praktická stretch fólie je nepostradatelnou pomocnicí při balení, ochraně a přepravě různých typů zásilek a balíčků. Její praktické vlastnosti se však hodí i do velkých provozů a domácností. Pojďme si dnes odrolovat namísto jednoho kousku folie něco z její historie a benefitů

Od podivné hmoty k průhlednému zázraku

Není to tak dlouho, co stretch fólie, jak ji známe dnes, spatřila světlo světa. Nicméně látka, která ji tvoří, polyethylen, má rozhodně bohatší a zajímavější historii. Tím se dostáváme až do 19. století, kdy se podařilo Hansu von Pechmannovi, německému chemikovi, vytvořit novou voskovitou hmotu. Ta však předběhla svoji dobu, proto nedošlo k jejímu rozšíření. Potenciál nové hmoty tak zůstal tenkrát nevyužitý. 

Začátek 20. století se nesl už v jiném duchu. Vstříc novinkám, objevům a novým možnostem. Laboratoře byly plné pilných výzkumníků provádějících rozmanité experimenty. Mezi ně patřila i dvojce nadšených vědců. Série bohatých experimentů přivedla Reginalda Gibsona a Erica Fawcetta k objevení podobné látky jako se povedlo v minulosti. Tentokrát byl však svět na nový objev, tedy polyethylen, připravený. A tak se mohla rozšířit jeho průmyslová výroba. 

Není fólie jako fólie 

Základní esence byla objevena. A to spustilo další objevování, bádání a pokusy, které daly stretch fólii takovou podobu, v jaké ji známe dnes. Počátky byly spojeny samozřejmě s přepravním průmyslem, ve kterém byl velký tlak na využití kvalitního a odolného materiálu, který by zajistil přepravované předměty.

Dokonalé vlastnosti v jedné roli

Během vývoje těchto fólii bylo důležité si ujasnit, co od nich svět očekává. Ano, bylo to především perfektní natažení, praktická odolnost a také pevnost. A pro výrobu takové fólie nemohl být vybrán nikdo jiný než nízkohustotný polyethylen. 

 

Dnešní stretch fólie vynikají pevností a odolností a zároveň se umí perfektně natáhnout. To však ještě vyžadovalo přidání dalších moderních látek, díky kterým dosahuje fólie perfektních vlastností pro balení. Navíc zůstává pořád příjemně lehká a velmi komfortně se s ní manipuluje. 

Proč přizvat k balení zásilek stretch fólii?

 • Stretch fólie

  Jsou ekonomicky výhodným řešením. Vaše balíčky zabalíte snadno, rychle a současně maximálně zabezpečíte přepravované zboží.
 • Díky průtažnosti dokonale přilnou k balenému předmětu.
 • Lehce se prodlouží v příčném i podélném směru.
 • Vaše zboží bude chráněno. Fólie jsou odolné vůči propíchnutí a roztržení.
 • Fólie jsou velmi lehké, pružné a tvarově přizpůsobitelné.
 • S praktickými fóliemi se velmi dobře manipuluje. Ať už vyberete fólie pro ruční balení, či pro strojní balení na ovinovacím stroji. 


Dnes existuje opravdu široká nabídka stretch fólií. Vybírat můžete nejen z různých barev, ale i dle vlastních specifických požadavků. A také z velmi praktického příslušenství, které významně zjednoduší manipulaci s fóliemi, ale i rychlost balení a zároveň bude chránit vaše ruce. Jako výrobce vám můžeme dodat stretch fólie s návinem, délkou, váhou, dutinkami i tloušťkou přizpůsobenou vašim potřebám. Napište nám ještě dnes!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534