Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu
Online platba

 

 

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Staňte se šampiony ve třídění obalů!
29.06.2021

Staňte se šampiony ve třídění obalů!

 

Papírové obalyZkuste vdechnout obalovému materiálu další život. Kartonové krabice poslouží jako perfektní stavební kámen pro domečky, závodní dráhy, dopravní prostředky či kuchyňky pro malé raubíře.

Společně s dětmi můžete vyrobit i různé hudební nástroje. Po večerech se můžete zabavit výrobou pomůcek pro rozvoj motoriky nebo designových a zároveň stylových doplňků do interiérů, jako jsou různé krabičky, pořadače a organizéry. 

I s výplňovým materiálem uděláte parádu. Využijte strukturu pomačkaného papíru, díky kterým vzniknou doslova umělecká díla. A taková bublinková fólie! Budete nadšení, že i během těch nejstresovějších situací budete mít parťáka, se kterým se zbavíte napětí a stresu. Své ovzduší s pomocí bublinek vypráskáte od veškerých negativních emocí a vypětí.  

Jak správně třídit? 

Rady a informace, jak správně třídit najdete na sběrných nádobách, na kterých jsou vylepené nálepky s potřebnými informacemi ke třídění. V nesnázích vás nenechá ani samotný papírový materiál, který je označený recyklačními symboly, díky kterým budete jasně vědět, kam s konkrétním obalem.

Vytříbené třídění! 

Třídění odpaduV hledáčku našeho zájmu jsou především papírové obalové materiály. Do modrých sběrných nádob patří papíry, krabice, kartony, papírové lepenky i odolné kartonové obálky.

Myslete na to, že před vyhozením je třeba větší i menší krabičky rozřezat, abyste co nejvíce zmenšili jejich objem. Rozhodně sem nepatří žádný znečištěný, promaštěný nebo mokrý papír. Stejně jako voskovaný, křídový nebo laminovaný, protože ty zkrátka nelze zrecyklovat

 

A co s plastovými obalovými materiály a plastovou výplní? 

Pokud nenajdete pro takové obaly žádné další využití, pak s nimi rovnou do žlutého kontejneru. Mimo plastové obaly, balicí fólie, bublinkové fólie a další typy fólií sem můžete vhodit sáčky, plastové tašky i kosmetické obaly.  

Vyhodit sem můžete samozřejmě i pěnový polystyren. Ten nevhazujte v plné velikosti, ale po menších kusech. Díky tomu nezaplníte kontejner na první vhození. A pozor! Ten, který byl využitý jako stavební izolace tam nemá rozhodně co dělat. S ním rovnou na sběrný dvůr. Do žluté sběrné nádoby pak dále rozhodně nepatří znečištěné obaly a mastné obaly se zbytky potravin.  

Co všechno při třídění vyvolává nejistotu? 

Víme, že je toho opravdu mnoho. Člověk si dneska nemůže být jistý ani při tom třídění. Věda to sice není, ale přece jenom je super znát pár vychytávek, se kterými budete při třídění nad věcí a nebudete tak často tápat a pochybovat. A co nejčastěji vyvolává obavy a nejasnosti?

 • Třídění odpaduBublinková fólie – pokud se vám podaří odstranit bublinkový vnitřek, pak můžete vhodit zbytek papírové obálky do papíru. 
 • Obálky s plastovým okýnkem - vám nemusí dělat žádné starosti. Obálku můžete vhodit celou do papírového odpadu, aniž byste museli okýnko složitě odstraňovat. 
 • Dárkové papírové tašky - pokud jimi nepotěšíte ještě někoho druhého, pak s nimi do kontejneru na papír. Ty ozdobené laminované patří do směsného odpadu. 
 • Izolepa a další lepicí pásky - i ten jejich nejmenší zbytek patří jedině do směsného odpadu, a to bez výjimky. 

A co dále?

 • Účtenka - tak na tu pozor! Ty z termopapíru je nutné zahodit do směsného odpadu, ty do papírového odpadu nepatří. 
 • Sáček na pečivo - pokud ho chcete vhodit mezi papírový odpad, pak nesmí být ničím znečištěný, jinak rovnou do směsného odpadu. 
 • Poštovní tašky - i tyto pevnější tašky s klasickým nebo rozšířeným dnem patří mezi papírový odpad do modrého kontejneru.  

Když se třídění stane zábavou! 

Třídit odpad má vážně smysl. Je skvělé, že se nám daří recyklovat a znovu využívat velké množství materiálů, díky čemuž chráníme křehkou přírodu. Tak zůstaly ušetřené přírodní zdroje, které mohou doteď růst svým životem, protože se nemusely vytěžit. To má významný vliv na životní prostředí. A na naše životy! Třídění se navíc může stát perfektní zábavou. Soutěžte třeba v rodinném nebo přátelském kruhu v tom, kdo toho více vytřídí. A stanovte si klidně i nějakou speciální cenu. I když možná by úplně stačil ten hřejivý pocit a radost, že děláte něco pro přírodu, společnost a vlastně celou planetu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534