Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Online platba

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Přilákejte jaro fóliovníky s odolnými fóliemi
07.03.2021

Přilákejte jaro fóliovníky s odolnými fóliemi

Fóliovník

Představy o voňavých plodinách ve fóliovníku, které se objevují v myšlenkách nejen nadšených zahrádkářů už od začátku ledna, konečně nabývají reálnějších obrysů.

Kdo by netoužil po chutných domácích dobrotách! Právě teď je ten ideální čas na sestavení fóliovníku nebo pařeniště, ve kterém porostou vysazené pochoutky zběsilou rychlostí nejenom do krásy, ale i plné chuti.

A nemusíte být ani žádným zkušeným zahradníkem! Stačí nadšení, špetka kutilského umu a především speciální fólie, se kterými postavíte ideální místo pro pěstování jednoduše a bez starostí.

Pokud navíc zapojíte do realizace celou rodinu, pak budete mít o zábavu postaráno. Před samotnou realizací je však nutné pečlivě promyslet všechny kroky. Prvním je výběr ideálního místa. Dále je nutná správná orientace ke sluníčku, vhodné rozměry a zvolení správné fólie. Vždy vybírejte ty osvědčené a ověřené dlouholetým užíváním.

Jaký typ fólie vybrat?

Typů a druhů existuje bezpočet. Každý vyniká jinými vlastnostmi. Hlavní slovo má v tomto případě vždy kvalita materiálu, typ a síla fólie, která je určující pro její vlastnosti. Tyto parametry jsou extrémně důležité, neboť na nich závisí celková odolnost a životnost. Levné fólie bez UV ochrany vám poslouží maximálně jednu sezonu, někdy ani to ne. Silnější typ se speciální úpravou se naopak pyšní skvělou vydrží, potřebnou rezistencí a filtrací UV záření. 

Jakým fóliím svěříte péči o své milované plodiny?

Fólie pro fóliovníkyNašimi favority jsou fólie s utkanými pásy FF01 či fólie s výztužnou mřížkou FF02, které jsou speciálně určené právě pro fóliovníky. Ty jsou v porovnání s běžnými typy mnohem pevnější a odolnější, a díky tomu si na ně jen tak nějaký vítr nepřijde. Ani teplota. S přehledem vydrží teploty od mrazivých -50 °C až do 70 °C, a to už je pěkný rozsah! Díky tomu můžete fólie využívat celoročně. A to i opakovaně během několika sezon. 

Jejich základ tvoří plošná textilie z HDPE pásků, která je povrstvená LDPE. Vnější vrstva obsahuje velké množství UV stabilizátorů. Ty zabraňují rozpadu polyetylenových řetězců. Fólie tak dosahuje parádní formy a dlouhodobé pružnosti. Zároveň odolá zmíněným teplotám, a navíc oslní téměř nulovou navlhavostí. No, řekněte, najde se nějaký fóliovník, který by jejímu kouzlu nepodlehl?

I fóliovník se musí cítit skvěle

A to se v přítomnosti kvalitních fólií rozhodně bude. Je s podivem, jak málo pozornosti si zaslouží takové kouzelné místo s různými druhy zeleniny či s předpěstovanými letničkami. Fólie nevyžadují žádnou náročnou péči, nesmí se však dostat do společnosti chemikálií, jako je benzín, toluen, mazací oleje, barvy, laky nebo kyselina sírová. A také kyselých hnojiv, pesticidů a insekticidů. 

Fólie pro fóliovníky

Investice, která se vyplatí! 

Malinko vyšší počáteční náklady mají v tomto případě opravdu smysl. Nebojte se, rodinný rozpočet tím určitě neohrozíte. Na všechno je třeba nahlížet v širším kontextu. Kvalitní, odolné a silné fólie přece jenom už něco vydrží a statečně ochrání vaše plodiny několik sezon.

A to v porovnání s levnou fólií, vyžadující mnoho vaší pozornosti, práce a času během výměn či případných oprav, vychází jako mnohem příjemnější a výhodnější varianta. A budete-li si přece jenom chtít poradit s nějakou malou nehodou, pak mějte k ruce speciální samolepicí opravnou pásku pro fóliovníky s UV stabilizací proti slunečnímu záření. A problém bude zalepen!


Není nač čekat! Jaro už se nezadržitelně probouzí k životu. A to je ideální příležitost se stát součástí oblíbeného ročního období. Oslavte jeho příchod realizací praktického a odolného fóliovníku, do kterého můžete hnedka zasadit nový život. 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534