Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu
Platba

 

 

   

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Jaká lepicí páska vytvoří s balíčkem perfektní dvojici?
01.08.2021

Jaká lepicí páska vytvoří s balíčkem perfektní dvojici?

 

Pozvěte si k balení balíčků odolné a kvalitní lepicí pásky. Ty hrají při kompilaci balíčků jednu z nejdůležitějších rolí. Díky nim pošlete bezpečně do světa rozmanité produkty a výrobky pro zákazníky, ale i doplňky a drobné radosti pro rodinné příslušníky nebo přátele. A to v odolném balíčku, který během dobrodružné cesty za zákazníkem hravě zvládne i ty nejnáročnější podmínky.

A udělat zákazníkům, klientům či přátelům milé překvapení a radost, je přesně to, oč tu běží! Nebo snad lepí?

Prostředí, kde se budou balíčky balit jedna radost 

Při balení balíků a zásilek hraje velmi důležitou roli místo aplikace. Je opravdu velký rozdíl, zda zalepíte balíčky v uzavřeném interiéru, nebo ve venkovních prostorech, kde se zásilka neschová před UV zářením slunečních paprsků. Při balení balíčků záleží také na okolní teplotě. Ta by se měla ideálně pohybovat mezi 15 až 25 °C. Teplotní extrémy jsou pro pásky zatěžkávací zkouškou. Ale i ty zvládnou. Při vysoké teplotě se vám budou hodit SOLVENT pásky. Naopak při poklesu teplot pod bod mrazu vytvoří spolehlivé spoje pásky HOTMELT.  

 

V poklidných tónech balení  

Každý z nás zná charakteristický zvuk praskající bublinkové fólie. To je ta pravá terapie! Ale takový zvuk odvíjené pásky dokáže při balení balíčků pořádně zatahat za uši.

A právě hlasitost odvíjení je zvláště při častém využívání pásek velmi důležitým parametrem. Ta jde ruku v ruce s typem lepidla a jeho vrstvou. Nižší hlasitostí se pyšní SOLVENT pásky a tou nejvyšší pásky s akrylovou vrstvou.  

 

 

Je pro vás právě hlasitost odvíjení při výběru jedním z nejdůležitějších faktorů? Pokud ano, pak vybírejte speciální tiché pásky označené jako silent nebo low noise. Tyto pásky mají silnější lepicí vrstvu a také speciální přísady, díky kterým vás při odvíjení pásky nebude trápit a rušit nepříjemný hlasitý zvuk. 

Jaká lepicí páska se stane vaším spolehlivým pomocníkem? 

Pro balení balíčku využijte kvalitní biaxiálně orientovanou polypropylenovou balicí pásku, známou pod názvem BOPP. Vybírat můžete ze tří typů - SOLVENT pásky, HOTMELT pásky a pásky s akrylovým lepidlem.

SOLVENT PÁSKY 

 • Vyrobené z přírodního kaučuku a jsou vhodné i pro těžší zásilky.  
 • Vynikají přilnavostí, přilepí se i na znečištěné a mastnější povrchy.  
 • Pásky vytvoří odolný spoj i při poklesu teplot, a to až do –30 °C. 
 • Tyto pásky se nehodí pro dlouhé skladování a vystavení slunečním paprskům, které snižují jejich lepivý účinek. 

HOTMELT PÁSKY 

 • Tyto pásky jsou vyrobené ze syntetického kaučuku s příměsí dalších látek a jsou vhodné spíše pro lehčí a středně těžší balíčky.
 • Velmi rychle přilnou k povrchu, a to i za nižších teplot. A vytváří opravdu pevné spoje, které neodstraníte bez následků na přilepených kartonech.
 • Tyto pásky nejsou příliš odolné proti UV záření. Z toho důvodu je důležité je nevystavovat slunečním paprskům, které snižují jejich účinnost.
 • Taktéž zvládnou i náročnější podmínky, zejména nižší teploty.

AKRYLOVÉ PÁSKY 

 • Tyto pásky patří mezi ty nejpoužívanější a jsou tvořené syntetickým lepidlem. Pásky s akrylovou vrstvou jsou nejvhodnější pro lehčí a středně těžké zásilky.
 • K materiálům přilnou velmi dobře, zvláště pokud je při aplikaci vhodně přitlačíte.
 • Nejsou vhodné do nižších teplot, které klesají pod 5 °C, neboť právě v tu chvíli začínají ztrácet na svém lepivém účinku.
 • Jejich výhodou je odolnost vůči UV záření.

A jaké další pásky můžete využít?

V extrémních mrazivých podmínkách zalepíte zásilky kvalitními PVC páskami. Další možností pro bezpečné a efektivní zabalení zasílaných balíčků jsou PET pásky, které je však vhodné nalepit s rozmyslem, neboť při strhávání zanechají na krabicích znatelné stopy. Při výběru lepicích pásek se vždy řiďte nejenom vlastnostmi materiálů, ale i prostředím, ve kterém budete balíčky lepit.  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534