Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Platba

 

 

   

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak bezpečně posílat a stěhovat kuchyňské vybavení? Se spolehlivými obalovými materiály
25.08.2021

Jak bezpečně posílat a stěhovat kuchyňské vybavení? Se spolehlivými obalovými materiály

Říká se, že střepy přináší štěstí. Spatříte-li je však po vybalení balíčku, na který jste se dlouho těšili, pak na vás čekají spíše pocity zmaru a neštěstí. Slyšíte během balení a stěhování nepříjemný zvuk tříštícího se skla, porcelánu, keramiky nebo oblíbeného kuchyňského vybavení? To je přesně to, čemu se chce každý z nás vyhnout. A my vám prozradíme, jak na to! 

Jak zaopatřit oblíbené kuchyňské vybavení?

Balení nádobí

V tomhle případě se vyplatí balení kus po kusu. Díky tomuto pečlivému zabalení se nádobí neotluče, neodštípne a nerozbije. Jednotlivé kousky ochrání bublinková fólie nebo hladká papírová lepenka. Všechny předměty pak uložte do krabice, kterou je třeba zaplnit vhodným výplňovým materiálem. Tak se nepohnou ani o kousek a budou chráněné.

Skvělým a efektivním pomocníkem jsou moderní pružná, odolná a bezprašná fixační tělíska. Ty můžete využívat i opakovaně. Stejně jako zmíněnou papírovou lepenku, bublinkovou fólii nebo papír.

Co se týče nádobí, určitě je vhodné využít i papírových proložek, které nádobí ochrání. Zvláště, pokud skládáte vybavení na sebe jako třeba talíře. To ušetří místo, stejně jako vložení menších hrnců a pánviček do těch s většími rozměry. Tam můžete poschovávat i menší drobné vybavení, opět však pečlivě zabalené. Vše tak bude chráněné před nárazy a vibracemi.

Balení balíčkůCink, cink!

Takový zvuk vás potěší při oslavě, ale během přepravy je nemilou předzvěstí stresu a nebezpečí. Skleničky balte jednu po druhé. Drobné balíčky pak naskládejte do připravené krabice s výplňovým materiálem.

Další možností je usadit křehké skleničky do dřevité vlny, která nezabrání drobným pohybům, avšak nebezpečí ve formě otlučení a poničení už ano. V případě skleněných lahví jsou geniálním a efektivním přepravním materiálem speciální krabice na skleněné lahve. Ty ochrání všechny typy skleněných lahví, a navíc velmi dobře vypadají. 

Nebezpečí číhá všude

A to zejména v přítomnosti ostrých nožů a dalších kuchyňských pomocníků. Tyto nebezpečné předměty opět zabalte do papíru nebo bublinkové fólie. Opět můžete předměty balit jednotlivě, pokud však chcete ušetřit trochu materiálu i času, pak vyskládejte předměty vedle sebe a následně je srolujte pomocí obalového materiálu do ruličky, kterou pečlivě oblepíte pevnou a kvalitní lepicí páskou. A je jenom na vás, zda ruličku stáhne průhledná lepicí páska nebo barevná a originální, kterou může zdobit váš vlastní design.

Balení skleničekUž máte konečně chuť na stěhování?

Pak se posilněte nějakou schovanou dobrotou, protože stěhování potravin a otevřených obalů s potravinami je skutečným oříškem. PET lahve nepředstavují takové riziko jako skleněné láhve.

Ty skvěle ochrání zmíněné speciální krabice nebo bublinkové fólie. V případě otevřených, sypkých potravin a koření jsou perfektní volnou uzavíratelné sáčky. Ty nedají šanci ani špetce koření nebo mouky, aby zasypala stěhované věci. 

Pořádek musí být

Ať už posíláte balíček z vašeho e-shopu, nebo se stěhujete, pak nezapomeňte krabice označit. V případě stěhování popisujte, co do krabic dáváte, ať je během přepravy nepřeklopíte dnem vzhůru. Navíc budete mít přehled a budete přesně vědět, po čem při vybalování sáhnout. V případě zasílání produktů z e-shopů se určitě vyplatí použít speciální pásky označující, že se jedná o křehké zboží. Jenom díky tomu vykouzlíte svým zákazníkům při rozbalování očekávané zásilky spokojený úsměv. Strach a obavy se rozplynou během vteřinky, což platí i při vybalování. A vy můžete spokojeně se svými oblíbenci vytvářet a zdobit nový domov

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534