Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000 CZK bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Online platba

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Co všechno na sebe ještě může prásknout bublinková fólie?
07.03.2021

Co všechno na sebe ještě může prásknout bublinková fólie?

 

Bublinková fólie

Bublinková fólie je zkrátka obalovým fenoménem, který hýbe světem. Jen si vzpomeňte na ty strastiplné chvíle stresu, ze kterých vás dokázala tahle „praskají kámoška“ vysvobodit.

Ať už ji využijete jako osobního terapeuta, nebo spolehlivý obalový materiál, věřte, že nešlápnete vedle. Protože tahle parťačka vás vážně nezklame.

A tapeta s tím má společného vlastně co?

Nenechte se mýlit, pravda totiž je, že více než dost. Na počátku všeho stál jasný požadavek, a to výroba trojrozměrných tapet. A tak daly v roce 1957 dvě významné vědecké kapacity hlavy dohromady a vzniklo tak něco, co bychom dnes mohli nazvat jakýmsi prototypem bublinkové fólie. I když takový, který byl pořád na bublinky vzdálen fólii, jak ji známe dnes. 

Americký inženýr Alfred Fielding a švédský vynálezce Marc Chavannes se snažili vyhovět tomuto designérskému požadavku na výrobu 3D tapet. Vyráběli, vylepšovali, zdokonalovali. Světlo světa spatřil dokonce i experimentální výrobní stroj. Zadavatel tohoto projektu však nebyl s výsledkem spokojený. A tak zmizely tapety z výrobního procesu i povědomí

Praktická bublinková pomocnice si vydobyla své nezastupitelné místo. Především ve světě obalových materiálů, který ovládá. A pokud jí chcete vzdát hold, pak si musíte počkat na zimu. Její mezinárodní den připadá totiž každý rok na poslední lednové pondělí. 

Někdo umí chytit příležitost… za bublinky

Co osud nechtěl. V hlavní roli se tentokrát objevuje letadlo, mračna a zamyšlený Alfred Fielding pozorující přistávající letadlo. V zamračeném počasí neušla jeho zvídavému očku jistá podobnost mračen, změkčujících přistání letadla, a dříve vyráběných tapet.

Tak došlo ke zrození bublinkové fólie jako obalového materiálu. A její výroba se rozjela hned od počátku naplno. Zmínění pánové nelenili, založili společnost, nechali si tento praktický obalový materiál patentovat a vyráběli, vyráběli a vyráběli. Bublinková fólie začala cestovat do všech koutů světa, kde se jí dostávalo velké přízně. A díky tomu se stala úspěšným produktem, který nenechá ani po tolika letech nikoho bez zájmu. Ani vás, že?

Co všechno stojí za výrobou bublinkové fólie?

Tak za to vděčíme polyetylenu. Při výrobě je prvním krokem roztavení malých pryskyřicových kuliček, které se tak hezky spojí a vytvoří základ celého obalu, který se pak zploští. Vytvořený podklad se poté dostává do společnosti válců s podtlakem, díky kterému vzniknou otvory tvořícící základ pro budoucí vzduchové bublinky. Posléze má hlavní slovo další fólie, bez které by jinak z bublinek vyprchal veškerý vzduch. I život. Pak už nastává čas pro finální úpravy, dokonalý střih a navinutí na praktické role

Kdy pozvat bublinkovou fólii do své společnosti?

  • Při balení různých výrobků, které ochrání během doručování před nárazy a poškozením.
  • V průběhu stěhování. Dokonale se postará o pohodlí všech předmětů a zabezpečí větší i ty menší.
  • Když posíláte v krabici více produktů. Výplň z bublinkové fólie si pečlivě ohlídá, aby se nehnuly ani o milimetr.
  • Chcete-li dopřát při cestování tu nejlepší péči i drobným doplňkům, pak jsou báječnou volbou bublinkové obálky
  • Pokud toužíte po relaxaci, uvolnění nebo prostě chcete jenom vypustit své emoce. Symbolický zvuk praskající bublinky má totiž léčivý, terapeutický a uklidňující účinek, který zkrátka umí pohladit po duši a uklidnit pocuchané nervíky

Bublinková fólie

Vypadá to, že potenciál bublinkové fólie je zkrátka nevyčerpatelný. Je tu s námi už tolik let a stále nám dokáže ve chvílích nejvyšší potřeby pomoci. Ať už se zabalením maličkých i větších výrobků a produktů, nebo se zkrocením našich emocí. Obalový materiál s terapeutickým přesahem, to prostě umí jenom tahle fólie, bez které si prostě ten náš život nelze představit!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Kde nás najdete

TAPEX EU s.r.o.
Dělnická 385
530 03 Pardubice - Černá za Bory
tel: +420 777 461 661
fax: +420 463 351 534